کارتن سپید

دستگاه دایکات و تیغ زنی

دستگاهی است که از رول های کاغذ، ورق های کارتن تهیه و تولید می شود. کارتن بهترین و پرکاربردترین روش بسته بندی محصولات صنعتی در جهان است، هر کارتن از سه تا پنج لایه تشکیل شده است و مورد استفاده قرار می گیرد .دستگاه دایکات و تیغ زنی جعبه های کارتن را در انواع مختلف به صورت ساده و مدل دار  با توجه به نیاز مشتریان و متقاضیان آماده سازی می کند. بسته به محصولات بسته بندی شده و نیاز مصرف کنندگان، کارتن های مدل دار به صورت تزئیناتی در انواع کارتن سوراخ دار، کارتن تلسکوپی، کارتن دسته دار، کارتن یک درب و کارتن بدون درب متفاوت خواهد بود.

لمینت

لمینت برای حفظ آثار چاپی به کار می رود در واقع لمینت کردن به معنی استفاده از لایه نازکی بر رو یا پشت صفحه چاپی می باشد که آن را در برابر رطوبت و تغییر دما حفظ می کند. لمینت در واقع حالت مایع دارد و انواع مایع لمینت بر روی سطوح مختلف عمل چاپ غیر مستقیم را انجام می دهد. لمینت چاپ نیست، بلکه بعد از اینکه کار چاپ می شود آنرا پرس یا لمینت می کنند که با عرض های مختلف دستگاه های آن در شرکت ارایه می شود.لمینت دو نوع می باشد شامل لمینت گرم و سرد که سرد آن نازکتر، تقریبا زیباتر، ظریفتر و گران تر است. ولی لمینت رایج لمینت گرم بصورت مات یا براق است که معمولا برای کارهای بزرگ یا همان لارج فرمت یا پلات استفاده می شود متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند. این کار از قدیم هم رایج بود که به آن در اصطلاح عام به آن پرس می گفتند و برای کارها در قطع کوچک بود. دستگاه های امروزی البته بیشتر رول هستند و در کشور ما آنرا بیشتر در چاپخانه هایی که دستگاه های چاپ دیجیتال دارند می توان یافت. لمینت با این روش به دو صورت مات و براق صورت می گیرد و می توان پشت و روی کار را به هر دو صورت لمینت کرد.

بسته بندی

انواع پوشش های بسته بندی
هنگامی که از کاغذ یا مقوای گلاسه برای چاپ استفاده می شود, برای محافظت بیشتر از سطح چاپ پوشش برای آن در نظر گرفته می شود. روش های متفاوتی برای پوشش چاپ وجود دارد که به سه دسته کلی تقسیم می شوند:سیلک، لترپرس ،افست.
  روکش یووی در بسته بندی و چاپ جعبه و کارتن
پوشش UV برجسته و کاملا مشخص است.این نوع چاپ به همان شیوه سیلک اسکرین انجام می شود و نوعی مواد مصرفی ، کار را مات یا براق می کند. معمولا ترکیب هر دو UV مات و براق را برای مشخص کردن قسمت های مختلف یک کار چاپی به کار میگیرند. ماده مصرفی در این نوع پوشش به روش ماورا بنفش خشک می شود و دلیل نام گذاری آن نیز به همین خاطر است.

دستگاه چاک

دستگاه چاک کارتن سازی:
از این دستگاه در کارتن سازی و جعبه سازی برای برش دادن ورق های کاغذ به جهت آماده کردن ورق برای سایر مراحل تولید استفاده می شود. این دستگاه همزمان با برش دادن و خردکرد ورق ها , عمل خط انداختن و فیکس کردن را هم انجام می دهد. با فیکس کردن و خط انداختن بر روی ورق , طول و عرض و همچنین لب چسب های کارتن مشخص می شود.
ویژگی های دستگاه چاک:
از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به:
تنظیم آسان و سریع
تیغه هایی با کیفیت بالا
سیلندرهای آبکاری شده

دستگاه برش

اطلاعات درباره کارتن سازی (کارگاه کارتن سازی)
برای شروع کارتن سازی ۶دستگاه نیاز است که خط کامل میباشد و توان تولید همه نوع کارتن وجعبه میباشد دستگاه ها شامل ۱دستگاه خط کش برش کارتن ۲دستگاه جاپ ۳دستگاه چاک زن ۴دستگاه دایکات پینگ پنگی ۵دستگاه لمینت  ۶دستگاه تسمه کش و برای تولید کارتن ۲۰۰متر کارگاه نیاز است برق ۳فاز حتما باشد چیدمان دستگاه ها و آموزش کار کردن با دستگاه ها به عهده ما میباشد مواد اولیه را معرفی میکنیم مستقیم از تولید کننده بگیرید طی یک سال چنان چه دستگاه عیب یا خرابی داشته باشد دستگاه را تعویض میکنیم و تا ۱۰ سال موردی باشد دستگاه را تعمیر و تامین قطعات انجام میشود
توان تولید دستگاه های کارتن سازی به صورت دقیق
در کارگاه کارتن سازی با۶ دستگاهی که گفته شده توان تولید طی ۸ساعت کار مفید نهایت ۸۰۰۰تا کارتن میباشد اما توان تولید دستگاه ها بیش از این هاست مثلا دستگاه چاپ تک رنگ که ساعتی ۱۸۰۰ عدد کارتن چاپ میزند ویا دستگاه خط کش برش حدودا ساعتی ۲۰۰۰الی۳۰۰۰ کارتن را برش میزند اما در مجموع و در طول ۸ساعت یا۱۰ ساعت کاری ۸۰۰۰ کارتن میتوان تولید کرد چون در کارگاه کارتن سازی ۵۰تا نیرو نیست که ۵نفر هستن و وقتی ورق خام میاد حدودا ۴۰ دقیقه الی یک ساعت زمان میبرد کارتن از خاور خالی شود و تقریبا ۱۰ دقیقه زمان برای تنظیم هر دستگاه میباشد و کارتن ها پس از برش خوردن و چاپ شدن باید شمارش و بسته بندی شود، لازم به ذکر است توان تولید دستگاه دایکات ساعتی ۱۶۰۰ عدد کارتن میباشد. 

دستگاه سلفون

دستگاه سلفون کش خانگی رومیزی یا دستگاه استرچ کش دستی ، یکی از انوع دستگاه‌ بسته بندی سلفون با کارایی و سرعت بالاست.

دستگاه سلفون کش حرارتی دارای سینی تفلون و همچنین برش سلفون المنتی است. معمولا توصیه میشود برای بسته بندی سلفون مواد غذایی خشک از دستگاه سلفون کش رنگی و برای مواد غذاییِ تر از دستگاه استیل استفاده گردد.
دستگاه سلفون کش  – فروشگاه دستگاه استرچ کش پی پک – دستگاه بسته بندی سلفون پیچ دستی
دستگاه سلفون کش حرارتی رومیزی

در خصوص خرید دستگاه سلفون کشی حرارتی رومیزی دو نکته اساسی وجود دارد. نکته اول وجود سینی یا اتو تفلون است. در صورت تفلون نبودن اتو دستگاه امکان چسبیدن سلفون به بدنه آن وجود دارد. هر دو مدل دستگاه استرچ کش دستی دارای اتو تفلون هستند.

نکته بعدی در این خصوص دستگاه سلفون کش اتوماتیک جنس بدنه دستگاه میباشد. توصیه میشود برای بسته بندی های مرطوب، مدل استیل دستگاه استرچ کش حرارتی رومیزی و برای بسته بندی های خشک مدل بدنه رنگی بکارگرفته شود.

Toggle This